MORE WORLD TRAVEL

KAŞİF TURİZM VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Güney Kore’nin 3 Başkenti

Güney Kore’nin 3 Başkenti Seul (4 gece) - Busan (2 gece) - Gyeongju 1 Aralık 2024…
  • Gyeongbokgung Sarayı
  • Gamcheon Kültür Köyü
  • Yonggungsa Tapınağı
  • Gyongcu Donggung Sarayı
  • Bulguksa Tapınağı
  • Bongeunsa Tapınağı

TUR PROGRAMI


1. Gün | Seul

Incheon Havalimanı'na varışımızın ardından sizi bekleyen özel aracınız ile otelinize transfer. Otelde serbest zaman. Konaklama otelimizde.


2. Gün | Seul

Otelinizde alacağımız kahvaltının ardından bugün Seul’un tarihi yerlerini keşfetmeye başlayacağız. Önce 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin sizin için opsiyonel olarak kiralayacağı hanbok (geleneksel Kore giysisi) ile sarayı gezebilirsiniz. Güney Kore'de 12 devlet başkanına ev sahipliği yapan Mavi Ev’i ziyaret ettikten sonra alışveriş için serbest zamanımızın olacağı Insadong Caddesi'nde yürüyüş yapacağız. Kore Budizminin Jogye Tarikatı'nın ana tapınağı olarak kabul edilen Jogyesa Tapınağı ziyaretinin ardından Güney Kore'nin başkenti Seul'de modern bir dinlenme merkezi olan Cheonggyecheon Çayının kenarında günün yorgunluğunu üzerimizden atacağız. Konaklama otelimizde.


3. Gün | Seul - Busan

Otelinizde alacağımız kahvaltının ardından Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore'nin ikinci büyük şehri Busan'a varıyoruz. Şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı'nı ziyaret ediyoruz. Rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra, Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Konaklama otelimizde.


4. Gün | Busan

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün şehri keşfetmek için serbest zamanınız olacak. Konaklama otelimizde.


5. Gün | Busan - Gyeongju - Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Gyeongju’ya transfer. 7. yüzyılda Silla döneminde inşa edilmiş olup Asya'daki ve hatta muhtemelen dünyadaki hayatta kalan en eski astronomik gözlemevi olan Cheomseongdae’yi ziyaret edeceğiz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti'nde bir gezinti ardından Kore'nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı'nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Bulguksa ile aynı zamanda inşa edilmiş ve Buda'ya yapılan dünyanın en güzel türbelerinden biri olan Seokguram Türbesi'ni geziyoruz. Daha sonra Kore’nin KTX trenleri ile Seul’e yolculuk ve otelimizde konaklama.


6. Gün | Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından isteğinize göre ya biraz eğlenmek için Lotte World Eğlence Parkını ya da 555 metre yükseklikten Seul manzarasını seyretmek için Lotte World Seoul Sky’ı ziyaret edeceğiz. Buradan aracımızla Gangnam Bölgesi’ne gideceğiz. Moda, alışveriş, sinemalar, kitapevleri ile dolu bu bölgede kısa ve keyifli bir yürüyüşün ardından Samsung Electronic’in küresel tanıtım ve sergi merkezini ziyaret edeceğiz. Kore’nin en büyük küresel tanıtım ve sergi merkezi olan COEX’i gezdikten sonra bir Budist tapınağı olan Bongeunsa Tapınağı'nı ziyaret ettikten sonra Myeongdong’a transfer. Myeongdong, Seul'ün en önemli alışveriş caddelerinden biridir ancak yalnızca burayı yalnızca bir alışveriş merkezi olarak değil aynı zamanda gündüz nüfusu 1,5-2 milyon olan bir ticaret, bankacılık ve kültür merkezi olarak da algılamak gerekir. Alışveriş yapanlar için sokak tezgahları ve lüks modadan gündelik kıyafetlere kadar her şeyin satıldığı perakende satış mağazalarının yanı sıra rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunan birçok Kore kozmetik mağazasını bulabilirsiniz. Myeongdong Caddesinde kısa bir yürüyüşün ardından rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Myeongdong'da çılgın mutfaklarda ve akrobasilerde komik etkinlikler gerçekleştiren "Nanta Show"u izleyebilirsiniz. Otelimizde konaklama.


7. Gün | Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Havalimanına varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!


DAHİL OLANLAR:
• Seul’de 4 gece ve Busan’da 2 gece seçeceğiniz otel veya benzeri bir otelde konaklama,
• Otellerde alınacak 6 sabah kahvaltısı,
• Kore’deki tüm transfer ve ulaşımlar,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• İngilizce yerel rehberlik hizmeti,
• 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

HARİÇ OLANLAR:
• İstanbul - Seul - İstanbul arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, uçak bileti işlem ücreti,
• K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won),
• Öğle ve akşam yemekleri,
• Bahşişler
• Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
• Kişisel giderler,
• 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

EK BİLGİLER

• Yukarıdaki program örnek bir programdır. Seçeceğiniz tarihte gezilecek yerlerin aşırı yoğun ya da kapalı olması durumuna göre acente misafir ile görüşerek programda değişiklik yapabilir.

• Yukarıdaki programda misafirin talebi doğrultusunda değişiklikler yapılabilir.

• Normalde üç yataklı oda bulunmamaktadır. Üçüncü kişi için odaya çek-yat şeklinde bir yatak ilave edilir. Dolayısı ile bu tip odalar iki kişilik odalardan dardır. Üç kişilik odalar için mutlaka müsaitlik sorunuz.

• Seçeceğiniz tarihler Kore’de özel bir tarihe denk gelirse otel fiyatlarında değişiklik olabilir.


OPSİYONEL HİZMETLER:

Hanbok (Geleneksel Kore Kıyafeti) Kiralama: 25 USD’den itibaren

Geleneksel makyaj ve saçla hanbok deneyimi: 45 USD’den itibaren

Hanbok ile profesyonel fotoğraf çekimi: 125 USD’den itibaren

Profesyonel saç, makyaj ve manikür: 35 USD’den itibaren

Nanta Show: 45 USD’den itibarenVize:

Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında yapılan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na göre resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri olan Türk vatandaşları, turizm, transfer ya da iş seyahati maksadı ile yapacakları karşılıklı ziyaretlerde vizeden muaf olarak 90 güne kadar ikamet edebilmektedirler. Vize muafiyeti Kore’ye turistik veya ticari amaçları dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir.

Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.

Türkiye gibi vizesiz giriş için uygun ülke vatandaşlarının Kore Cumhuriyeti’ne giden uçuşa veya gemiye binmek için K-ETA (Kore – Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Online K-ETA formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkan ekranda 10.300 KRW (Kore Won’u) kredi kartınız ile ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 17 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü K-ETA şartından muaf tutulmuştur.

3 Temmuz 2023 tarihinden sonra alınan K-ETA onayları 3 yıl geçerlidir.

Resmi sitesindeki bilgiye göre K-ETA formu onayı 72 saatten uzun sürebilmektedir. Bu yüzden gezinizi kesinleştirir kesinleştirmez K-ETA onayı için hemen başvurun.İPTAL POLİTİKASI:
6)PAKET TURUN İPTALİ KOŞULLARI 6.1. Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir. 6.2.Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; -Turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser; -Turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini keser; Şayet turun başlamasına 45gün ve daha fazla bir süre varsa; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Katılımcıya yansıtılır. Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir. Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir. Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir. Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.