SİZE ÖZEL
  • Kişiye Özel Seul Kültür Turu: Güney Kore: Kişiye Özel Seul Kültür Turu
Seul (4 gece) 
1 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli kişiye özel Kore turları
  • Kişiye Özel Seul Kültür Turu: Güney Kore: Kişiye Özel Seul Kültür Turu
Seul (4 gece) 
1 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli kişiye özel Kore turları
  • Kişiye Özel Seul Kültür Turu: Güney Kore: Kişiye Özel Seul Kültür Turu
Seul (4 gece) 
1 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli kişiye özel Kore turları
  • Gyeongbokgung Sarayı
  • Namsangol Hanok Köyü
  • N-Seul Kulesi
  • Bongeunsa Tapınağı
  • Jogyesa Tapınağı
  • Cheonggyecheon Çayı
Güney Kore: Kişiye Özel Seul Kültür Turu
Seul (4 gece)
1 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli kişiye özel Kore turları

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Seul 1. gün programını görmek için tıklayınız

Incheon Havalimanı'na varışımızın ardından sizi bekleyen özel aracınız ile otelinize transfer. Otelde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.

Gün
Seul 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelinizde alacağımız kahvaltının ardından bugün Seul’un tarihi yerlerini keşfetmeye başlayacağız. Önce 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin sizin için opsiyonel olarak kiralayacağı hanbok (geleneksel Kore giysisi) ile sarayı gezebilirsiniz. Güney Kore'de 12 devlet başkanına ev sahipliği yapan Mavi Ev’i ziyaret ettikten sonra alışveriş için serbest zamanımızın olacağı Insadong Caddesi'nde yürüyüş yapacağız. Kore Budizminin Jogye Tarikatı'nın ana tapınağı olarak kabul edilen Jogyesa Tapınağı ziyaretinin ardından Güney Kore'nin başkenti Seul'de modern bir dinlenme merkezi olan Cheonggyecheon Çayının kenarında günün yorgunluğunu üzerimizden atacağız. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
Seul 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hanok ismi verilen geleneksel Kore evlerinden oluşan Namsangol Hanok Köyü’nü gezdikten sonra Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi'ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Myeongdong’a transfer. Myeongdong, Seul'ün en önemli alışveriş caddelerinden biridir ancak yalnızca burayı yalnızca bir alışveriş merkezi olarak değil aynı zamanda gündüz nüfusu 1,5-2 milyon olan bir ticaret, bankacılık ve kültür merkezi olarak da algılamak gerekir. Alışveriş yapanlar için sokak tezgahları ve lüks modadan gündelik kıyafetlere kadar her şeyin satıldığı perakende satış mağazalarının yanı sıra rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunan birçok Kore kozmetik mağazasını bulabilirsiniz. Myeongdong Caddesinde kısa bir yürüyüşün ardından rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Myeongdong'da çılgın mutfaklarda ve akrobasilerde komik etkinlikler gerçekleştiren "Nanta Show"u izleyebilirsiniz.

Günün yorgunluğunu atmak için bir Spa kompleksi olan Dragon Hill’e gideceksiniz. Dragon Hill Spa, geleneksel ısıtma teknikleriyle oluşturulan meşe kokusunun nüfuz ettiği kömürlü bir saunadır. Jjimjil-bang ve spa tesislerinde terleme odaları/sauna, açık hava banyosu, deniz suyu banyosu, tuz odası, yüzme havuzu ve sağlık merkezi bulunmaktadır. Yongsan Dragon Hill Spa'nın ana salonu, Çin tarzı bir tasarıma ve çeşitli Kore televizyon yayınları için çekim yeri olarak kullanılan lüks bir iç mekana sahiptir.

Konaklama otelimizde.


4.

Gün
Seul 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından isteğinize göre ya biraz eğlenmek için Lotte World Eğlence Parkıya da 555 metre yükseklikten Seul manzarasını seyretmek için Lotte World Seoul Sky’ı ziyaret edeceğiz. Buradan aracımızla Gangnam Bölgesi’ne gideceğiz. Moda, alışveriş, sinemalar, kitapevleri ile dolu bu bölgede kısa ve keyifli bir yürüyüşün ardından Samsung Electronic’in küresel tanıtım ve sergi merkezini ziyaret edeceğiz. Kore’nin en büyük küresel tanıtım ve sergi merkezi olan COEX’i gezdikten sonra bir Budist tapınağı olan Bongeunsa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizin ardından DDP (Dongdaemun Tasarım Plaza)'ya transfer ve Dongdaemun pazarında alışveriş için zamanımız olacak. DDP, Kore tasarım endüstrisinin en yeni ve en ikonik simgesidir. Dongdaemun bölgesinin merkezinde yer alan DDP, tasarımla ilgili gösteriler, konferanslar, sergiler ve diğer etkinlik ve toplantılar için önemli bir mekan olarak hizmet verir. Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanan DDP, dünyanın en büyük alışılmadık mimarisidir. DDP beş salondan oluşuyor: Sanat Salonu, Müze, Tasarım Laboratuvarı, Tasarım Pazarı ve Dongdaemun Tarih ve Kültür Parkı. Konaklama otelimizde.

5.

Gün
Seul 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Havalimanına varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

DAHİL OLANLAR:
• Seul’de 4 gece seçeceğiniz otel veya benzeri bir otelde konaklama,
• Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı,
• Kore’deki tüm transfer ve ulaşımlar,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• İngilizce yerel rehberlik hizmeti,
• 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

HARİÇ OLANLAR:
• İstanbul - Seul - İstanbul arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, uçak bileti işlem ücreti,
• K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won),
• Öğle ve akşam yemekleri,
• Bahşişler
• Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
• Kişisel giderler,
• 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

• Yukarıdaki program örnek bir programdır. Seçeceğiniz tarihte gezilecek yerlerin aşırı yoğun ya da kapalı olması durumuna göre acente misafir ile görüşerek programda değişiklik yapabilir.

• Yukarıdaki programda misafirin talebi doğrultusunda değişiklikler yapılabilir.

• Normalde üç yataklı oda bulunmamaktadır. Üçüncü kişi için odaya çek-yat şeklinde bir yatak ilave edilir. Dolayısı ile bu tip odalar iki kişilik odalardan dardır. Üç kişilik odalar için mutlaka müsaitlik sorunuz.

OPSİYONEL HİZMETLER:

Hanbok (Geleneksel Kore Kıyafeti) Kiralama: 25 USD’den itibaren

Geleneksel makyaj ve saçla hanbok deneyimi: 45 USD’den itibaren

Hanbok ile profesyonel fotoğraf çekimi: 125 USD’den itibaren

Profesyonel saç, makyaj ve manikür: 35 USD’den itibaren

Nanta Show: 45 USD’den itibarenVize:

Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında yapılan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na göre resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri olan Türk vatandaşları, turizm, transfer ya da iş seyahati maksadı ile yapacakları karşılıklı ziyaretlerde vizeden muaf olarak 90 güne kadar ikamet

edebilmektedirler. Vize muafiyeti Kore’ye turistik veya ticari amaçları dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir.


Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.Türkiye gibi vizesiz giriş için uygun ülke vatandaşlarının Kore Cumhuriyeti’ne giden uçuşa veya gemiye binmek için K-ETA (Kore – Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Online K-ETA formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkan ekranda 10.300 KRW (Kore Won’u) kredi kartınız ile ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 17 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü K-ETA şartından muaf tutulmuştur.

3 Temmuz 2023 tarihinden sonra alınan K-ETA onayları 3 yıl geçerlidir.

Resmi sitesindeki bilgiye göre K-ETA formu onayı 72 saatten uzun sürebilmektedir. Bu yüzden gezinizi kesinleştirir kesinleştirmez K-ETA onayı için hemen başvurun.

• Seçeceğiniz tarihler Kore’de özel bir tarihe denk gelirse otel fiyatlarında değişiklik olabilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#179
LOKASYON:
Güney Kore
İPTAL POLİTİKASI:
6)PAKET TURUN İPTALİ KOŞULLARI 6.1. Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir. 6.2.Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; -Turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser; -Turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini keser; Şayet turun başlamasına 45gün ve daha fazla bir süre varsa; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Katılımcıya yansıtılır. Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir. Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir. Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir. Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

1.620$

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kişiye Özel Seul Kültür Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0216 706 93 43
0532 679 93 43

Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad. Dr. Dilemre İş Mrk. No:80/4 (34710) Kadıköy / İstanbul
    4Floors, 10, Banpo-daero, Seocho-gu, Seoul, Republic of Korea
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.