EN İYİ FİYAT
  • Koreye İlk Adım: Kore’ye İlk Adım Turu
Busan (2 gece) - Seul (3 gece) 
2-8 Aralık 2023
6-12 Ocak 2024
2-8 Mart 2024
6-12 Nisan 2024 (Ramazan Bayramı ve Nisan Ara Tatili)
4-10 Mayıs 2024
1-7 Haziran 2024
6-12 Temmuz 2024
  • Koreye İlk Adım: Kore’ye İlk Adım Turu
Busan (2 gece) - Seul (3 gece) 
2-8 Aralık 2023
6-12 Ocak 2024
2-8 Mart 2024
6-12 Nisan 2024 (Ramazan Bayramı ve Nisan Ara Tatili)
4-10 Mayıs 2024
1-7 Haziran 2024
6-12 Temmuz 2024
  • Koreye İlk Adım: Kore’ye İlk Adım Turu
Busan (2 gece) - Seul (3 gece) 
2-8 Aralık 2023
6-12 Ocak 2024
2-8 Mart 2024
6-12 Nisan 2024 (Ramazan Bayramı ve Nisan Ara Tatili)
4-10 Mayıs 2024
1-7 Haziran 2024
6-12 Temmuz 2024
  • N-Seul Kulesi
  • Nami Adası
  • Sonyanggang Skywalk
  • Bulguksa Tapınağı
  • Türk Şehitliği
  • Gyeongbokgung Sarayı
Kore’ye İlk Adım Turu
Busan (2 gece) - Seul (3 gece)
2-8 Aralık 2023
6-12 Ocak 2024
2-8 Mart 2024
6-12 Nisan 2024 (Ramazan Bayramı ve Nisan Ara Tatili)
4-10 Mayıs 2024
1-7 Haziran 2024
6-12 Temmuz 2024

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL - SEUL 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli Kâşiflerimiz ile saat 15.00'te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.20'de Asiana Airlines OZ 552 sefer sayılı uçakla Kore'nin başkenti Seul'e uçuyoruz. Gecelememiz uçakta.

2.

Gün
SEUL - BUSAN 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saatle 09.35'te Incheon Havalimanı'na varışımızın ardından tren istasyonuna hareket ediyoruz. Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore'nin ikinci büyük şehri Busan'a varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla bir liman kenti olan Busan'da panoramik turumuzu tamamladıktan sonra şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı'nı ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

3.

Gün
BUSAN 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Ülkenin en ünlü plajlarından biri olan ve APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haundae Plajı'nda trenle kısa bir gezi yapıp Busan’un muhteşem manzarasına tanıklık ettikten sonra 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı'nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı'nı ziyaret ediyoruz. Türkiye burada yatan 462 şehit ile ABD ve İngiltere'den sonra üçüncü ülke. Rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeğimizi yiyip otelimize döneceğiz.

4.

Gün
BUSAN - GYEONGJU - SEUL 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongju'ya hareket ediyoruz. İlk olarak Kore'nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı'nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından 7. yüzyılda Silla döneminde inşa edilmiş olup Asya'daki ve hatta muhtemelen dünyadaki hayatta kalan en eski astronomik gözlemevi olan Cheomseongdae’yi ziyaret edeceğiz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti'nde bir gezinti ardından Seul’e hareket ediyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

5.

Gün
SEUL 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından önce “Winter Sonata” filminin çekildiği muhteşem mazarasıyla ünlü Nami Adası’nı, sonra 174 metrelik bir mesafe boyunca uzanan ve ülkedeki en uzun cam yapı olan Sonyanggang Skywalk’ta yürüyeceğiz. Dünya kozmetik devi olan Kore’de bir kozmetik dükkanı ziyaret edeceğiz. Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi'ni ziyaret ettikten sonra Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz.

6.

Gün
SEUL 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından içeriğinde bulunan C vitamini, B12 vitamini ve fosfor sayesinde antioksidan özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olup hem hücresel düzeyde stresi kontrol altına alan hem de kansere karşı koruyucu özelliği olan Gingseng bitkisi ile yapılan ürünlerin bulunduğu Gingseng Dükkanına gideceğiz. 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Diğer ülkelerde havalimanı ya da sınır kapılarında bulunan duty-free (vergisiz alışveriş) noktaları, bu ülkede şehrin içerisinde bulunur. Bir Duty-Free Mağzasını ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

7.

Gün
SEUL - İSTANBUL 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Saat 09.35'te Asiana Airlines'ın Türk Hava Yolları ortak seferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 15.40'ta İstanbul'a varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

DAHİL OLANLAR:
• Asiana Airlines tarifeli seferi ile İstanbul - Seul - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Havalimanı vergi ve harçları,
• Uçak bileti işlem ücreti,
• Busan’da 2 gece 3*ibis Ambassador Busan City Centre veya benzeri bir otelde konaklama,
• Seul’de 3 gece 3*Ramada Hotel Dongdaemun Hotel veya benzeri bir otelde konaklama,
• Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı,
• Otellerde alınacak 5 akşam yemeği,
• Kore’deki tüm transfer ve ulaşımlar,
• Seul - Busan ekonomi sınıf KTX Tren bileti,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve MORE WORLD TRAVEL uzman rehberlik hizmeti,
• 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.


HARİÇ OLANLAR:
• K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won)
• Q-Code (Karantina Bilgileri Ön Giriş Sistemi Karekodu) (ücretsizdir)
• Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
• Bahşişler (Yerel rehber ve şoföre verilmek üzere kişi başı 30 USD tur sonunda toplanacaktır.)
• Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
• Kişisel giderler,
• 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Vize:

Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında yapılan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na göre resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri olan Türk vatandaşları, turizm, transfer ya da iş seyahati maksadı ile yapacakları karşılıklı ziyaretlerde vizeden muaf olarak 90 güne kadar ikamet edebilmektedirler. Vize muafiyeti Kore’ye turistik veya ticari amaçları dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir.

Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.

Türkiye gibi vizesiz giriş için uygun ülke vatandaşlarının Kore Cumhuriyeti’ne giden uçuşa veya gemiye binmek için K-ETA (Kore – Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Online K-ETA formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkan ekranda 10.300 KRW (Kore Won’u) kredi kartınız ile ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 17 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü K-ETA şartından muaf tutulmuştur

3 Temmuz 2023 tarihinden sonra alınan K-ETA onayları 3 yıl geçerlidir.

Resmi sitesindeki bilgiye göre K-ETA formu onayı 72 saatten uzun sürebilmektedir. Bu yüzden gezinizi kesinleştirir kesinleştirmez K-ETA onayı için hemen başvurun.

Yurt dışından giriş yapan kişiler, Q-CODE formunu da doldurmak zorundadırlar. Güney Kore’ye giriş için “Karantina için Gelişmiş Giriş Sistemi” bilgilerini kullanacaktır. Bu ücretisiz bir formdur ve merak etmeyin Kore aşı ve PCR testi zorunluğunu çoktan kaldırdı. Bu form ile sadece ülkeye girmeden önce sağlık durumunuzu yazılı olarak beyan etmiş olacaksınız.

Q-Code formunu en erken ülkeye giriş yapmadan 72 saat önce doldurun. Daha önce doldurulan formların geçerliği olmayacaktır. Formun onayı için bir bekleme süresi yok. Doldurur doldurmaz onayını alacaksınız.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#174
LOKASYON:
Güney Kore
YEMEK:
5 Sabah Kahvaltısı ve 5 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Tren   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
6)PAKET TURUN İPTALİ KOŞULLARI 6.1. Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir. 6.2.Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; -Turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser; -Turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini keser; Şayet turun başlamasına 45gün ve daha fazla bir süre varsa; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Katılımcıya yansıtılır. Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir. Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir. Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir. Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

2.450$

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Koreye İlk Adım ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0216 706 93 43
Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad.
    Dr. Dilemre İş Mrk. No:80/4 Kadıköy
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.