• Leziz Kore: Kore kültürünü ve yemeklerini yaşayarak öğrenebileceğiniz bu gezide yemek kursları ile benzersiz pek çok geleneksel Kore yemeğini yapacaksınız. Bu gezide Seul, Busan, Gyeonju ve Jeonju şehirlerini gezeceğiz.
  • Leziz Kore: Kore kültürünü ve yemeklerini yaşayarak öğrenebileceğiniz bu gezide yemek kursları ile benzersiz pek çok geleneksel Kore yemeğini yapacaksınız. Bu gezide Seul, Busan, Gyeonju ve Jeonju şehirlerini gezeceğiz.
  • Leziz Kore: Kore kültürünü ve yemeklerini yaşayarak öğrenebileceğiniz bu gezide yemek kursları ile benzersiz pek çok geleneksel Kore yemeğini yapacaksınız. Bu gezide Seul, Busan, Gyeonju ve Jeonju şehirlerini gezeceğiz.
  • Leziz Kore: Kore kültürünü ve yemeklerini yaşayarak öğrenebileceğiniz bu gezide yemek kursları ile benzersiz pek çok geleneksel Kore yemeğini yapacaksınız. Bu gezide Seul, Busan, Gyeonju ve Jeonju şehirlerini gezeceğiz.
  • Leziz Kore: Kore kültürünü ve yemeklerini yaşayarak öğrenebileceğiniz bu gezide yemek kursları ile benzersiz pek çok geleneksel Kore yemeğini yapacaksınız. Bu gezide Seul, Busan, Gyeonju ve Jeonju şehirlerini gezeceğiz.
  • Jakalji Balık Pazarı
  • Busan'ın ikonik yemeği Eomuk (Balık Keki)
  • Güney Kore'nin Yemek Başkenti: Jeonju
  • Yelpaze Kültür Merkezi
  • Han Nehri'nde tekne gezisi
  • Nanta Show
Kore kültürünü ve yemeklerini yaşayarak öğrenebileceğiniz bu gezide yemek kursları ile benzersiz pek çok geleneksel Kore yemeğini yapacaksınız. Bu gezide Seul, Busan, Gyeonju ve Jeonju şehirlerini gezeceğiz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Seul 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli Kâşiflerimiz ile saat 15.00'te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.20'de Asiana Airlines OZ 552 sefer sayılı uçakla Kore'nin başkenti Seul'e uçuyoruz. Gecelememiz uçakta.

2.

Gün
Seul - Busan 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saatle 09.35'te Incheon Havalimanı'na varışımızın ardından tren istasyonuna hareket ediyoruz. Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore'nin ikinci büyük şehri Busan'a varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra, yerel bir lokantada öğle yemeği yiyeceğiz. 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı'nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı'nı ziyaret ediyoruz. Türkiye burada yatan 462 şehit ile ABD ve İngiltere'den sonra üçüncü ülke. Anıt Mezar ziyaretimizi sonrası Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Ülkenin en ünlü plajlarından biri olan ve APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haundae Plajı'nda trenle kısa bir gezi yapıp Busan’un muhteşem manzarasına tanıklık ettikten sonra. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

3.

Gün
Busan - Gyeongju 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı'nı ziyaret ediyoruz. Busan'ın ikonik yemeği olan Eomuk'u (Balık Keki) yapmayı öğreneceğimiz aşçılık kursuna katılacağız. Öğle yemeğinden sonra büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongju'ya hareket ediyoruz. İlk olarak Kore'nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı'nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Bulguksa ile aynı zamanda inşa edilmiş ve Buda'ya yapılan dünyanın en güzel türbelerinden biri olan Seokguram Türbesi'ni geziyoruz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongju Donggung Sarayı ve Wolji Göleti'nde bir akşam gezintisi yapıyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

4.

Gün
Gyeongju - Jeonju 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüs ile Güney Kore'nin yemek başkenti Jeonju'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yelpaze Kültür Merkezi'nde geleneksel bir yelpaze boyadıktan sonra, geleneksel Kore Kıyafetleri (Hanbok) giyip Jeonju Hanok Köyü'nü gezeceğiz. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Akşam Deokjin Park'ta yürüyüş sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.

Gün
Jeonju - Seul 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından trenle başkent Seul'e hareket ediyoruz. Yakın zamana kadar Kore Cumhurbaşkanı'nın ikametgahı olan Mavi Ev'in yanından geçerek, 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı'nı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra alışveriş için serbest zamanımızın olacağı Insadong Caddesi'ne gideceğiz. Günün yorgunluğunu Han Nehri üzerinde bir tekne gezisi ile atıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimizde konaklama.

6.

Gün
Seul 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kore yemeği yapmayı öğreneceğimiz aşçılık kursuna katılacağız. Öğle yemeği için kendi yaptığımız Kore’ye özgü yemekleri (Tteokbokki (Pirinç Keki), Bibimbap ve Kimchi) yedikten sonra, Gangnam'da COEX'in arkasında bulunan bir Budist tapınağı olan Bongeunsa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Myeongdong Caddesinde kısa bir yürüyüşün ardından Myeongdong'da çılgın mutfaklarda ve akrobasilerde komik etkinlikler gerçekleştiren "Nanta Show"u izleyeceğiz. Otelimizde konaklama.

7.

Gün
Seul 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Itaewon Caddesi ve Gwangjang Pazarında yürüyüş ardından belirgin bir neo-fütüristik tasarıma sahip önemli bir kentsel gelişim dönüm noktası olan Dongdaemun Design Plaza'yı (DDP) göreceğiz. Yerel bir restoranda akşam yemeğinden sonra Namsan Halk Köyünü gezip Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi'ni ziyaret edeceğiz. Kore’ye veda yemeğimizi bu kulenin muhteşem manzarasında yedikten sonra otelimize transfer.

8.

Gün
Seul - İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Saat 09.35'te Asiana Airlines'ın Türk Hava Yolları ortak seferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 15.40'ta İstanbul'a varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

DAHİL OLANLAR:
• Asiana Airlines tarifeli seferi ile İstanbul - Seul - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Havalimanı vergi ve harçları,
• Uçak bileti işlem ücreti,
• Busan’da 1 gece 4*Asti Hotel Busan Station veya benzeri bir otelde konaklama,
• Gyeonju’da 1 gece 4*Commodore Hotel Gyeongju veya benzeri bir otelde konaklama,
• Jeonju’da 1 gece Wnagyijimil Hanok Hotel veya benzeri bir otelde konaklama,
• Seul’de 3 gece 4*Ibis Ambassador Yongsan Hotel veya benzeri bir otelde konaklama,
• Kore’deki tüm transfer ve ulaşımlar,
• Seul - Busan / Jeonju - Seul arası 1nci sınıf KTX Tren biletleri,
• Tüm yemekler,
• Busan ve Seul'de Aşçılık Kursu,
• Seul’de Nanta Show,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve MORE WORLD TRAVEL uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler,
• 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.


HARİÇ OLANLAR:
• K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won)
• Q-Code (Karantina Bilgileri Ön Giriş Sistemi Karekodu) (ücretsizdir)
• Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
• Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
• Kişisel giderler,
• 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

* Havalimanı ve otellerde kolaylıkla para bozdurabilirsiniz.

* Kore'de açık alanlar da dahil olmak üzere hemen hemen her yerde sigara içmek yasaktır. 

UÇUŞ DETAYLARI:

10.11.2023 IST (İstanbul) 17:20 Incheon (ICN) 09:35+1 OZ 552

17.11.2023 Incheon (ICN) 09:35 IST (İstanbul) 15:40 OZ 551
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#142
LOKASYON:
Güney Kore
YEMEK:
Tüm sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Tren   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
6)PAKET TURUN İPTALİ KOŞULLARI 6.1. Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir. 6.2.Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; -Turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser; -Turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini keser; Şayet turun başlamasına 45gün ve daha fazla bir süre varsa; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Katılımcıya yansıtılır. Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir. Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir. Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir. Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

3.350$

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Leziz Kore ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0216 706 93 43
Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad.
    Dr. Dilemre İş Mrk. No:80/4 Kadıköy
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.