• Sri Lanka: Çay Diyarı Seylan
Sri Lanka
Dambulla (1) - Kandy (1) - Nuwara Eliya (1) - Bentota (1) - Kolombo (3)
Eksta Tur Yok!
Uçak biletleri, giris ücretleri, aksam yemekleri dahil!
19-27 Ocak 2024 (Sömestre Tatili)
26 Ocak - 3 Şubat 2024 (Sömestre Tatili)
16-24 Şubat 2024
15-23 Mart 2024
  • Sri Lanka: Çay Diyarı Seylan
Sri Lanka
Dambulla (1) - Kandy (1) - Nuwara Eliya (1) - Bentota (1) - Kolombo (3)
Eksta Tur Yok!
Uçak biletleri, giris ücretleri, aksam yemekleri dahil!
19-27 Ocak 2024 (Sömestre Tatili)
26 Ocak - 3 Şubat 2024 (Sömestre Tatili)
16-24 Şubat 2024
15-23 Mart 2024
  • Sri Lanka: Çay Diyarı Seylan
Sri Lanka
Dambulla (1) - Kandy (1) - Nuwara Eliya (1) - Bentota (1) - Kolombo (3)
Eksta Tur Yok!
Uçak biletleri, giris ücretleri, aksam yemekleri dahil!
19-27 Ocak 2024 (Sömestre Tatili)
26 Ocak - 3 Şubat 2024 (Sömestre Tatili)
16-24 Şubat 2024
15-23 Mart 2024
  • Pinnawala Fil Yetimhanesi
  • Dambulla Mağara Tapınağı
  • Sigiriya Kaya Kalesi
  • Kutsal Diş Emaneti Tapınağı
  • Kraliyet Botanik Bahçesi
  • Galle Kalesi
Çay Diyarı Seylan
Sri Lanka
Dambulla (1) - Kandy (1) - Nuwara Eliya (1) - Bentota (1) - Kolombo (3)
Eksta Tur Yok!
Uçak biletleri, giris ücretleri, aksam yemekleri dahil!
19-27 Ocak 2024 (Sömestre Tatili)
26 Ocak - 3 Şubat 2024 (Sömestre Tatili)
16-24 Şubat 2024
15-23 Mart 2024

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Kuveyt - Kolombo 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli kâşiflerimiz ile saat 11.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki Jazeera Havayolları kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 14.30'da Jazeera Havayolları J9 302 sefer sayılı uçakla Kuveyt’e uçuyoruz. Saat 18:00’de Kuveyt’e varış. Saat 19.25’te Jazeera Hava Yolları’nın J9 551 sefer sayılı uçağıyla Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket. Gecelememiz uçakta.

2.

Gün
Kolombo - Pinnawala - Dambulla 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saatle 03.45'te Kolombo’ya varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımızla Pinnawala’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Pinnawala Fil Yetimhanesi’ne varıyoruz. Vahşi Asya filleri için bir tutsak yetiştirme ve koruma enstitüsü olan Pinnawala Fil Yetimehanesi dünyadaki en büyük tutsak fil sürüsüne sahiptir. Yetimhane, Sri Lanka ormanlarının içinde ve yakınında dolaşan birçok öksüz ve sütten kesilmemiş vahşi filin bakımı ve korunması için 1975 yılında Sri Lanka Yaban Hayatı Koruma Departmanı (DWC) tarafından kuruldu. Burada filleri kendi ellerinizle besleyebilirsiniz. Yetimhane ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Dambulla Mağara Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Dambulla’nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Budist Mağara Tapınağı Lord Buddha’nın ve yaşamının heykellerini ve resimlerini içeren beş mağaraya yayılmıştır. Mağaraların duvarlarındaki tasvirler, Buda’nın Mara tarafından baştan çıkarılmasını ve Buda’nın ilk vaazını anlatır. Gezimizin sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

3.

Gün
Dambulla - Sigiriya - Kandy 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sigiriya’ya hareket edeceğiz. Bugün gezimize UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Sri Lanka’nın en önemli cazibe merkezi olan Sigiriya Kaya Kalesi ile başlayacağız. Beşinci yüzyıldan kalma bu yıkık şehir, hendek ve duvar tahkimatları, özenle düzenlenmiş bahçeler ve bir manastır gibi bazı olağanüstü özelliklere sahip. Ancak bu kalıntılardan öne çıkan iki yüz metre yüksekliğindeki granit kaya, zarif freskleri ve zirvedeki bir kraliyet sarayının kalıntıları… 200 metre yüksekliğindeki Aslan Kayası olarak da bilinen Sigiriya Kaya Kalesi’nin tepesine yaklaşık 1.200 basamağı tırmanarak muhteşem manzaraya tanıklık edebilirsiniz. Gezimizin ardından Kandy şehrine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve Lord Buddha’nın diş kalıntısına ev sahipliği yapan bir Budist tapınağı olan Kutsal Diş Emaneti Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Tapınağın içinde bulunan kutsal emanet, Sri Lanka’nın siyasi tarihinde önemli bir rol oynamıştır, çünkü kutsal emanetin sahibinin ülkeyi yönetme hakkına sahip olduğuna inanılıyordu. Kutsal Diş Emaneti Tapınağı, Buddha’nın sol Köpek dişinin kutsandığı, dünyaca ünlü bir ibadet yeridir. Ziyaretlerimizin ardından Sri Lanka kültürüne, sanatına, müziğine ve danslarına tanıklık edeceğimiz bir kültürel gösteri izleyeceğiz. Gezimizin sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

4.

Gün
Kandy - Paradeniya - Nuwara Eliya 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Paradeniya’da yer alan Kraliyet Botanik Bahçesini ziyaret edeceğiz. Her sene yaklaşık 2 milyon turistin ziyaret ettiği bu bahçede 4000 den fazla çeşit orkide, baharat, ilaç özelliği olan bitki palmiye ağaçları bulunur. Gezimizi tamamladıktan sonra tüm dünyada çayın başkenti olarak kabul edilen Nuwara Eliya’ya doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde bir çay tarlasını ve fabrikasını ziyaret ederek Seylan Çayının topraktan fincana uzanan serüvenini öğreneceğiz. 1873 yılında İngiliz Valisi Sir William Gregory döneminde Nuwara Eliya şehrinin merkezinde bir rezervuar olarak inşa edilmiş olan Gregory Gölü’nü ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

5.

Gün
Nuwara Eliya - Bentota 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bentota’ya hareket edeceğiz. Otelimize yerleşip bütün gün Hint Okyanusu’nun keyfini çıkaracağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.

Gün
Bentota - Galle - Kolombo 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir liman kenti olan Galle’ye hareket edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Galle Kalesi’nin içerisinde yürüyüş yağacağız. Kolombo’ya doğru geri dönerken yol üzerinde Madhu Ganga olarak da bilinen Madhu Nehri’nde bir tekne yolculuğu yapacağız. Haliç ve üzerindeki birçok mangrov adacığı, karmaşık bir “kıyı sulak alan ekosistemi” oluşturur. 95 familyaya ait yaklaşık 303 tür bitkiye ve 248 tür omurgalı hayvana ev sahipliği yaparak yüksek ekolojik, biyolojik ve estetik öneme sahiptir. Adacıklarının sakinleri soyulmuş tarçın ve tarçın yağı üretir. Tekne turumuzun ardından adadaki deniz kaplumbağalarının korunmasına katkıda bulunan bir Kaplumbağa Çiftliğini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra başkent Kolombo’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.

Gün
Kolombo 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kolombo şehir turumuza başlıyoruz. Kalabalık Pettah sokak pazarlarında yürüyüyüş yapıp ikonik kiliseleri ve camileri göreceğiz. Sri Lanka halkının yerel yaşam tarzına tanıklık edeceğiz. Beira Gölü üzerinde yer alan, modern mimarinin ve kültürel özün bir karışımı olan Kolombo'daki en önemli tapınaklardan biri kabul edilen Gangaramaya Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından Sri Lanka’nın en büyük müzesi olan ve Sri Lanka için büyük önem taşıyan koleksiyonların yanı sıra ülkenin kültürel ve doğal mirasıyla ilgili birçok eserin sergilendiği Sri Lanka Ulusal Müzesi’ni gezeceğiz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeğine kadar Hint Okyanusu’nun tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.

Gün
Kolombo - Negombo - Kolombo 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Negombo’ya hareket edeceğiz. İlk olarak Eski Hollanda Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda Roma'da görebileceğiniz tasarımlara benzeyen güzel tasarımlarıyla öne çıkan birçok harika kilise ve katedrali de bünyesinde barındırır, bu nedenle Negumio "Küçük Roma" olarak anılır. Daha sonra bir Roma Katolik Kilisesi olan Sri Lanka’nın en büyük katedrallerinden biri Aziz Meryem Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra ertesi gün erken uçuşumuz olduğundan bu gece havalimanına yakın bir otelde kalacağız. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde.

9.

Gün
Kolombo - Kuveyt - İstanbul 9 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yarısı 01.00’de otelimizden havalimanına hareket edeceğiz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 04.45’te Jazeera Havayollarının J9 552 sefer sayılı uçuşuyla Kuveyt’e uçuyoruz. Yerel saatle 08:00’de Kuveyt’e varış. Saat 09.35’te Jazeera Hava Yolları’nın J9 301 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 13.20’de İstanbul'a varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

DAHİL OLANLAR:
• Jazeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı İstanbul - Kolombo - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Havalimanı vergi ve harçları,
• Uçak bileti işlem ücreti,
• 4 yıldız otellerde 7 gece konaklama,
• 7 sabah kahvaltısı,
• 7 akşam yemeği,
• Sri Lanka’daki tüm transfer ve ulaşımlar,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve MORE WORLD TRAVEL uzman rehberlik hizmeti,
• 65 yaşına kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

HARİÇ OLANLAR:
• ETA (Elektronik Seyahat İzni) (50 USD)
• Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
• Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
• Bahşişler,
• Kişisel giderler,
• 65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Vize:

Türk vatandaşları, Sri Lanka’ya giden uçuşa veya gemiye binmek için ETA (Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Elektronik Seyahat İzni almayanlar kapıda vize alabilirler. Kapıda vize ücreti 60 USD’dir.

ETA formuna iki şekilde başvurabilirsiniz.

1- Normal Başvuru: 24-48 mesai saati içerisinde sonuçlanır.

2- Acil Başvuru: 3-5 mesai saati içerisinde sonuçlanır.

Normal ETA başvuru ücreti 50 USD’dir.

Turistik amaçlı ziyaretlerinizde bu form ile 30 güne kadar kalabiliyorsunuz.

ETA Başvuru sonucu formu doldururken bildirdiğinize e-mail adresinize iletilecektir. Gelen e-mail’de yazılı olan linkten “Online Varış Kartı”nızı doldurmayı unutmayın. Bu formu önceden doldurmazsanız varışta havalimanında doldurtuyorlar ve zaman kaybına neden oluyor.

Sri Lanka’ya girişte PCR testi ya da aşı kartı zorunluluğu yok.

Uçağa binmeden mutlaka ETA Onay e-postanızın çıktısını yanınıza almayı unutmayın.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#173
LOKASYON:
Sri Lanka
YEMEK:
7 Sabah Kahvaltısı, 7 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
6)PAKET TURUN İPTALİ KOŞULLARI 6.1. Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir. 6.2.Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; -Turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser; -Turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini keser; Şayet turun başlamasına 45gün ve daha fazla bir süre varsa; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Katılımcıya yansıtılır. Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir. Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir. Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir. Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

1.600$

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Sri Lanka ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0216 706 93 43
Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad.
    Dr. Dilemre İş Mrk. No:80/4 Kadıköy
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.